Hemen Arayın
Geri Dön

Evinizdeki / İş Yerinizdeki Güvenlik Açıklarını Nasıl Tespit Edebilirsiniz?

Evinizdeki / İş Yerinizdeki Güvenlik Açıklarını Nasıl Tespit Edebilirsiniz?

Ücretsiz Risk Analizi Keşfi Nedir, Nasıl Yapılır?

Eviniz veya iş yeriniz için bir alarm sistemi kurmaya karar vermeden önce mutlaka risk taşıyan noktaların doğru tespit edildiğinden emin olmanız gerekir. Ancak bu şekilde sizin ve sevdiklerinizin can ve mal güvenliğinin tam olarak korunabileceğinden emin olabilirsiniz. Bir alarm sistemi montajı yapılırken alınması gereken önlemler sadece kapı ve pencerelerin kontrol edilmesinden ibaret değildir. Ayrıca tehlike oluşturacak durumlar her zaman evinizin dışından gelmez. Alarm sistemlerinin, dedektörlerin ve entegre çalışan kameraların; adetlerinin ve pozisyonlarının, uzman bir güvenlik uzmanı tarafından, evinizi/iş yerinizi görerek belirlenmesi gerekir. Böylece hırsızlık, karbonmonoksit kaçağı, acil sağlık veya su baskını gibi riskler değerlendirilir, sağlıklı önlem almanız kolaylaşır ve güvenlik sisteminin maksimum verimde çalışacağından emin olabilirsiniz. Risk değerlendirmesinin yapıldığı işleme ise ücretsiz keşif adı veriliyor. 

Ücretsiz Keşif Hizmetinde Faydalanmak İçin Ne Yapılması Gerekiyor?

Ücretsiz keşif randevusu alabilmeniz pronet.com.tr üzerinden veya 444 1 911’den başvurmanız yeterli. Pronet’ in tecrübeli elektronik güvenlik uzmanları, akşam veya hafta sonu saatleri de dahil, evinizin veya iş yerinizdeki 30 dakikalık bir görüşme ile güvenlik risklerini analiz edip anında sizinle raporu ve uygun alarm sisteminin özelliklerini paylaşır. Böylece güvenlik açıklarına uygun olan planlardan birini tercih edip kendinizin ve sevdiklerinizin güvenliğini kolayca sağlayabiliyorsunuz. 

Ücretsiz Risk Analizinde Neler Yapılıyor?

Ücretsiz keşif, çoğunlukla güvenlik keşfi olarak adlandırılıyor. Bu nedenle de genellikle sadece hırsızlık gibi güvenlik sorunlarına odaklanıldığı düşünülüyor. Ancak Pronet uzmanları, güvenlik sistemi kurmak istediğiniz ev veya iş yerinde kapsamlı incelemelerde bulunuyor. İncelemeler sırasında su baskını ihtimalinden doğal gaz kaçağına kadar farklı birçok güvenlik açığı oluşturabilecek her detay inceleniyor. Peki, incelemede adım adım neler yapılıyor?

İlk olarak tahmin edebileceğiniz gibi kapı, pencere ve diğer girişler kontrol ediliyor. Böylece olası bir hırsızlık durumuna karşı hangi tedbirler alınabileceği değerlendiriliyor. Hareket dedektörü, kamera ve manyetik kontak gibi güvenlik teknolojilerinin ev veya iş yerinde nereye konumlandırılması gerektiği belirleniyor. Ailenizin yaşam şekline göre acil sağlık, yangın ve karbonmonoksit gaz kaçağına karşı önlemlerin alınması gereken noktalar tespit ediliyor. Mevcutta aldığınız önlemler varsa kontrol ediliyor.

Pronet uzmanları, inceleme sırasında hangi tip sistemin uygun olduğunu da belirliyor. Örneğin Pronet’ in deneyimli uzman kadrosu, güvenlik açıklarını değerlendirip panik butonu veya akıllı kilit ve zil gibi teknolojilere gerek olup olmadığına karar verebiliyor. 

Risk analizinde uzmanlar tarafından dikkat edilen diğer konular şöyle sıralanıyor: 

 • Ev veya iş yerinin taşkınlar sırasında su baskınına maruz kalıp kalamayacağı değerlendiriliyor. 
 • Karbonmonoksit gaz kaçağı ihtimaline karşı incelemeler yapılıyor.
 • Doğal gaz, elektrik tesisatı veya herhangi başka bir nedenle yangın çıkıp çıkmayacağına dair değerlendirmeler yapılıyor. 

Keşif sırasında birçok farklı hususun değerlendirme sürecine dahil edildiği de unutulmamalı. Burada ev veya iş yerinin konumu, içerisinde yaşayan veya çalışan insanların günlük rutinleri ya da yapısal özellikler gibi farklı konulara özel olarak dikkat ediliyor. Örneğin keşfi yapılacak alanı demans sorunları bulunan bir kişi veya küçük yaşlardaki çocuklar kullanıyorsa sisteme mutlaka onların takibi için ilaveler yapılması gerekiyor. 

Ücretsiz risk analizi keşfi sonucunda, güvenlik sisteminde olması gerekenler belirleniyor.

Risk Analizine Göre Ev veya İş Yerlerinde Kullanılabilecek Elektronik Güvenlik Sistemleri Nelerdir?

Ücretsiz keşif sırasında yapılan risk analizine göre hareket dedektörü akıllı ürünler veya kamera gibi farklı teknolojilerin eklenmesinin gerekip gerekmediği raporlanıyor. Kullanıcılar, risk analizine uygun olarak diledikleri Pronet güvenlik sistemini tercih edebiliyor. Pronet sistemleri içerisinde görebileceğiniz bazı sistem özelliklerinin, teknolojilerin ve sisteme entegre çalışan akıllı ürünlerin detayları şöyle sıralanıyor: 

  • Kablosuz Güvenlik Sistemi: Birbirinden bağımsız olarak ve kablosuz olarak çalışan güvenlik sistemini ifade ediyor. Kablosuz güvenlik sistemi, montaj zahmeti olmadan kullanılabilen pratik bir çözümdür.
  • Çift Haberleşme Kanalı: Güvenlik sistemi hem GPRS hem de internet bağlantısına sahip oluyor. Böylece sabotaj veya zarar verme durumunda güvenlik sistemi, bu kanallardan birinden yararlanıp bu kanallar birbirini yedekleyip bilgi iletebiliyor.
 • Manyetik Kontak: Kapı veya pencere gibi alanlara yerleştirilip buraların izinsiz açılması durumunda uyarı veriyor.
  • Hareket Dedektörü: Evcil hayvan dostu olan bu sensör, 25 kilogramdan ağır olan canlılar için alarm veriyor.
  • Uzaktan Açma ve Kapatma: Pronet Plus aracılığı sayesinde evinizi Akıllı Güvenlik Otomasyon Sistemi ile kişisel yaşam senaryonuz uygun şekilde yönetebileceğiniz bir hale getirebiliyorsunuz. Sisteminiz daha akıllı ve kişiselleştirilmiş bir hale getirebiliyorsunuz. Bu özellik sayesinde Pronet güvenlik sistemleri kolayca aktif veya pasif hale getirilebiliyor.
 • Smash & Crash Güvenlik Sistemi: Özel olarak geliştirilen teknoloji ile güvenlik sistemi parçalanmaya veya kırılmaya dayanıklı hale geliyor. Sistem, kırılma veya parçalanma durumunda da çalışmaya devam ediyor.
 • Akıllı Kilit: Pronet Plus uygulaması aracılığı ile kullanabileceğiniz bir teknolojidir ve telefon yardımı ile çalışabilen akıllı kilit sayesinde anahtarınız olmasa bile kapıyı kilitleyip açabiliyorsunuz. Böylece çocuklara veya çalışanlara anahtar vermenize de gerek kalmıyor ve evin güvenlik seviyesini artırabiliyorsunuz. 
 • Akıllı Zil: Pronet Plus uygulaması aracılığı ile kullanabileceğiniz bir teknolojidir ve kapınız çaldığında telefonunuza bildirim geliyor ve zilin kamerası vasıtasıyla o an veya kapınızın önünde her hareket olduğunda, kimin kapıda olduğunu görebiliyor, kapıdaki kişi ile konuşabiliyor veya dilerseniz akıllı kilit aracılığı ile kapıyı açabiliyorsunuz. 
 • Akıllı Priz: Pronet Plus uygulaması aracılığı ile kullanabileceğiniz bir teknolojidir ve evde olmasanız bile elektronik cihazların elektrik bağlantısını kesmenizi sağlıyor. Böylece yangın gibi risklerin önüne geçebiliyorsunuz.
 •  
 • Gaz Kaçağı Alarmı: Karbonmonoksit gazını tanıyabilen gaz dedektörü ile kaçaklar hemen fark ediliyor. Alarm sistemi ile de anında bilgilendiriliyorsunuz.
 • Panik Butonu: Güvenlik sistemi devre dışı olsa bile çalışabilen panik butonuna basıldığı anda Pronet’ e uyarı iletiliyor. Pronet ortalama 10 saniye içerisinde sizi arıyor ve gerekiyorsa ambulans veya polisle iletişime geçiyor. 
 • Yangın Alarmı: Duman ve ısı değişimlerini fark edip devreye giren alarm sistemi erken müdahale imkânı sağlıyor. Gerekiyorsa itfaiyeye haber verip konum bilgisini de hızla yönlendiriyor. 
 • Mobil Panik Butonu: Pronet sizi sadece evinizdeyken korumakla kalmaz, siz dışarıdayken de korumaya devam eder. Herhangi bir panik ya da acil sağlık ihtiyacı anında tek dokunuşla Pronet’e uyarı iletiliyor. Uygulama içindeki acil durum kişi listesine eklediğiniz yakınlarınıza, SMS ile acil durum bilgisi ve lokasyonunuz gönderiliyor. Pronet ortalama 10 saniye içerisinde sizi arıyor ve gerekiyorsa ambulans veya polisle iletişime geçiyor. Siz güvende olana kadar takibi bırakmıyor. Yakınlarınız ve travma eğitimli Alarm Haber Alma Merkezi çalışanları güvenlik güçleri ile birlikte sizi bir güven çemberinde tutuyor.

Kısacası özel teknolojiler ile Pronet tarafından geliştirilen ürün ve hizmetler, güvenlik açıklarına karşı sizi koruyor. Pronet uzmanları tarafından güvenlik açıkları baz alınarak oluşturulan risk analizi çerçevesinde önerilen sistemleri tercih etmeniz durumunda evinizi veya iş yerinizi uçtan uca koruma altına almanız mümkün. 

Ücretsiz Keşfin Avantajları Neler?