Hemen Arayın

Eviniz İçin Alarm Sistemleri Taktırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Alarm sistemleri ev yaşamını ve güvenliğini oldukça kolaylaştıran sistemlerdir. Evinizde bulunduracağınız kaliteli alarm sistemleri can ve mal güvenliğinizi koruma konusunda sizlere çok büyük faydalar sağlayacaktır. Evde olun veya olmayın kendinizi güvende hissetmeniz her zaman içinizi rahatlatacaktır. Bu sistemler sayesinde evinizde gerçekleşebilecek olası hırsızlık, yangın, su baskını, gaz kaçağı gibi tüm durumlardan anında haberdar olabileceksiniz. Aynı şekilde haber alma merkezleri sayesinde olaylara hızlıca müdahale edilmesi de sağlanacak. Ancak bu sistemleri evinize taktırırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Siz de evinize güvenlik sistemi entegre ettirmek istiyorsanız ve aklınızda bazı şüpheler varsa, bu yazımız tam size göre. Güvenlik sistemleri taktırırken dikkat etmeniz gereken noktaları sizler için derledik.

Kurulum ve Kullanım Kolaylığı

Kurulum sırasında kimse evinin darmadağın olmasını istemez. O yüzden seçtiğiniz firmanın kurulum hizmetini detaylı araştırmanız önemlidir. Kablolu sistemlerin entegre edilme işlemi biraz daha uzun sürerken aynı zamanda evinizin bu süreçte dağılma ihtimali de vardır. Kablosuz sistemlerin montajı oldukça basittir, estetik bir görünüme sahip olup evinizin yapısını bozmaz. Pronet Güvenlik Sistemleri kolay kurulumu ile gün içerisinde sisteminizi entegre ediyor ve kullanıma hazır hale getiriyor.

Kullanım kolaylığı oldukça önemlidir. Karışık sistemler ev sahiplerini bezdirebilecek nitelikte olabilir. O yüzden mümkünse son teknoloji sistemleri tercih etmenizde fayda var. Yeni sistemler telefon entegresi yardımıyla istenilen yerden rahatlıkla kontrol edilebiliyor. Bu sayede istediğiniz yerden sistemlerinizi kapatıp açabilir ve ayarlamalar yapabilirsiniz.

Kurulumdan Sonra Sistemin Çalışıp Çalışmadığının Kontrolü

Sistemin kurulumu yapıldıktan sonra tüm fonksiyonları test edilmelidir. Alarm çaldığında, sisteme kayıt ettirdiğiniz telefonların çaldığını kontrol ettirmeli ve emin olmalısınız. Aksi bir durumda olaydan haberdar olamamanız söz konusu olabilir. Evinize yakın civarlarda bulunan yakınlarınızın ve akrabalarınız da numaralarını sisteme kayıt ettirmek oldukça faydalı olacaktır. Bu sayede evde olmadığınız durumlarda bu numaralar aranacak ve olayın teyidi sağlanacaktır.

Alarm Sisteminin Karşıladığı İhtiyaçlar

Sadece kapıya taktıracağınız bir alarm sistemi ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılamaz. Alarm sisteminin kapsamlı olup olmadığına dikkat etmelisiniz. O yüzden seçeceğiniz firmanın hangi ihtiyaçları karşıladığını öğrenmeniz yararınıza olacaktır. Bu sistemlerin içinde yangın alarmı, gaz kaçağı alarmı, hırsızlık alarmı, acil sağlık alarmı gibi yardımcı birçok özellik vardır. Bu entegrelerin hepsini karşılayan sistemleri tercih etmek evinizi tam anlamıyla güvenceye almanız için oldukça önemlidir. Böylelikle her konuda içiniz rahat edecektir.

Alarm Haber Alma Merkezinin Önemi

Alarm haber alma merkezleri güvenlik sistemlerinin en önemli noktasıdır. Siz evde olmadığınız zamanlarda dahi, alarm haber alma sistemleri evinizde gerçekleşen olağan dışı herhangi bir olayda doğrudan bilgi sahibi olur. Bu sayede kısa süre içerisinde size bilgi verir. Size ulaşamadığı takdirde yakınlarınıza ya da akrabalarınıza haber göndererek olayı teyit eder. Sonrasında olayla ilgili birimleri doğrudan evinize yönlendirir ve müdahale edilmesini sağlar. Ayrıca güvenlik sisteminizden gelen tüm görüntüler, kayıtlar, bilgiler bu merkezlerde toplanmaktadır. Haber alma merkezleri 7/24 hizmet vermektedir ve bu sayede eviniz çok daha güvende olacaktır. Bu nedenle taktıracağınız alarm sisteminin haber alma merkezinin olup olmadığını kesinlikle öğrenmeniz gerekli.

Kamera Sistemleri

Kameralar, güvenlik sistemlerinin can damarlarıdır. Güvenlik kameraları telefonunuz sayesinde, istediğiniz yerden evinizi anlık olarak görüntüleyebilmenize olanak sağlamaktadır. Özellikle hareket sensörlü ve gece görüşlü kameralar seçmeniz çok daha faydalı olacaktır. Böylelikle evinizde istenmeyen bir olay gerçekleştiğinde kameralar olaya odaklanacak ve belli açılardan takip edebileceklerdir. Olay anıyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak açısından oldukça faydalı sistemlerdendir. Güvenlik kameraları, çözünürlük kalitesi de oldukça önemlidir. Yüksek çözünürlükte kameralar kullanırsanız hem evinizi telefondan kontrol ederken daha net görüntü alırsınız hem de olay anıyla ilgili görüntüler çok daha açıklayıcı olur. Bu nedenle seçeceğiniz güvenlik firmasının kamera hizmetlerinin nasıl olduğunu araştırmak ve isteklerinizi ne derecede karşıladığını öğrenmek oldukça önemlidir.

Sabotaja Karşı Koruma

Taktırdığınız alarm sisteminin de oldukça güvenlikli olması gereklidir. Özellikle hırsız alarmlarında kişiler dışarıdan fark edilen alarmları kolaylıkla sabote edebiliyorlar. Ancak böyle ihtimalleri ortadan kaldırabilen ve sabote edilmesi söz konusu olan durumlarda bile haber alma merkezine sinyal ve bildirim gönderebilen sistemleri tercih etmelisiniz. Böylelikle sabote durumunda dahi eviniz koruma altında olacaktır.

Ayrıca güvenlik sistemlerinin en büyük problemlerinden biri elektrik kesintisidir. Eski sistemler elektrik kesintisi durumunda kapanabilmekte ve işlevini yitirebilmektedir. Gelişen teknoloji sayesinde bu sorunlar da çözüme kavuşturulabiliyor. Son teknoloji güvenlik sistemleri, elektrik kesintisi durumunda 24 saate kadar kayıt yapmaya ve herhangi bir durumda haber alma merkezine bildirim göndermeye devam edebiliyor.

Evcil Hayvanınız İçin Özel Tasarlanmış Sistemler Seçin

Evde olmadığınız zamanlarda ya da sistemin devrede olduğu herhangi bir zaman diliminde, evde bulunan minik dostlarınızın alarmı devreye sokmasını istemezsiniz. Bu nedenle belli bir kilograma kadar evcil hayvanları algılamayan sistemleri tercih etmelisiniz. Böylelikle minik dostlarınız rahatlıkla evin içinde dolaşabilir. Pronet Güvenlik Sistemleri 25 kilograma kadar olan evcil hayvanları algılamayan dedektörleri ile oldukça yararlı bir hizmet vermektedir.

Kablosuz Sensör Aralığı

Kablosuz alarm sistemlerinin düzgün şekilde çalışabilmesi için gerekli olan en önemli unsur, sensörler ile alarm paneli arasındaki uzaklıktır. Bu mesafe gereğinden fazla olduğu zaman sistemler düzgün çalışmayabilir ve beklediğiniz hizmeti tam olarak karşılamayabilir. Sensör ile panel arasındaki haberleşme açıları ve mesafesi her eve göre değişiklik gösterebilmektedir.  Tüm sensörlerin ana panelin izin verdiği mesafe aralıklarında olduğundan emin olun.  Teknik ekip tarafından tüm kontrollerin yapılmasını ve konuta uygun sistemin takılmasını firmanızdan rica edebilirsiniz. Bu sayede sistem sorunsuz bir şekilde çalışacaktır.

Panik Butonu

Panik butonu, güvenlik sistemlerinin kullanıcılar sunduğu en yararlı hizmetlerinden biridir. Panik butonu, yanınızda bulundurabileceğiniz ve panele ulaşamadığınız bir durumda istediğiniz yerden kullanabileceğiniz bir butondur. Bu sayede evde gerçekleşen olağandışı bir durumda doğrudan haber alma merkezine bildirim gider. Kısa süre içerisinde haber alma merkezi sizi arar ve olayın ne olduğunu öğrendiği anda yetkili birimleri doğrudan evinize yönlendirir. Böylece panik anında yetkili birime haber veremediğiniz durumda bile panik butonu sayesinde probleminiz hızla çözüme kavuşturulur.  Bu yüzden alarm sistemi tercihinizi yaparken panik butonu hizmeti olup olmadığını öğrenmeniz ve bu hizmeti sunan firmaları tercih etmeniz can ve mal güvenliğiniz için oldukça faydalıdır.

Güvenlik sistemleri hayatımıza girdiği günden beri her zaman faydalı olmayı amaçlamıştır. Başlarda sadece korkup kaçırmak ya da yüksek sesle uyarmak için kullanılsa da gün geçtikçe gelişen teknoloji sayesinde çok daha kullanışlı bir hal almıştır. Artık yüksek sesle uyarmaktan öte sistemleri barındırmaktadır. Olağanüstü durumlarda doğrudan yetkili birimleri haberdar etmek gibi insan yaşamına oldukça büyük faydalar sağlayan fonksiyonlara sahiptir. Tüm bu özellikleri ile baktığımızda, alarm sistemleri hayat kurtarıcı nitelikte olabilmektedir. Sisteminizi seçerken dikkat edin, kolaya kaçmayın.

Ücretsiz Teklif Al

Ücretsiz Teklif Al

Evinize, işyerinize ve günlük yaşamınıza uygun güvenlik sisteminizi belirlememiz için lütfen formu doldurun, sizi en kısa sürede arayalım.

Tüm bilgileriniz Pronet tarafından gizli tutulacaktır.
captcha

HEMEN TEKLİF ALIN HEMEN ARAYIN 444 1 911 HEMEN ARAYIN 444 1 911