Hemen Arayın

Alarm Sistemlerinin Faydaları

Alarm sistemleri gelişen teknolojinin sunduğu en büyük ürünlerdendir. Teknolojinin tüm hayatımıza dahil olmasıyla birlikte alarm sistemleri de evlerimize entegre olmaya başladı. Peki bu entegrelerin hayatımıza ne gibi katkıları oldu?

Alarm sistemleri gelişen teknolojinin sunduğu en büyük ürünlerdendir. Teknolojinin tüm hayatımıza dahil olmasıyla birlikte alarm sistemleri de evlerimize entegre olmaya başladı. Peki bu entegrelerin hayatımıza ne gibi katkıları oldu? Nasıl ki teknoloji, hayatımızın önemli bir parçası olduktan sonra günlük yaşantımızı oldukça rahatlattıysa, aynı şekilde alarm sistemleri de evlerimize entegre olmaya başladıkça evimizi güvende tutmak için harcadığımız çaba da azaldı. Bu sayede artık içimiz daha rahat. Evden dışarı çıkarken gözümüz arkada kalmıyor.

Alarm sistemleri farklı özellikleri sayesinde  çok daha kapsamlı şekilde evlerimizi güvende tutmaktadır. Siz de alarm sistemlerinin ne gibi kolaylıklar sağladığı hususunda daha çok bilgiye sahip olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Akıllarda soru işareti kalmaması adına alarm sistemlerinin faydalarını bu yazımızda derledik.

Caydırıcılık Açısından Önemi

Alarm sistemlerinin sunduğu en büyük faydalardan biri caydırıcılık unsurudur. Ne de olsa hiçbir hırsız ya da kötü niyetli şahıs, bu yüksek güvenlik sistemine sahip olan alanlara girmeye teşebbüs edemeyecektir. Bu bağlamda evinizi herhangi bir hırsızlık ihtimaline karşı oldukça basit bir şekilde koruyabileceksiniz.

Eğer ki herhangi biri tüm bu sistemlere aldırış etmeyip harekete geçerse. Sistemden yüksek desibellerde çıkacak olan siren sesi yardımıyla, tüm yakın çevre bir sorun olduğunu anında anlayacak ve olaya en kısa zamanda müdahale edecektir. Alarm sistemlerinde bulunan kameralar sayesinde olayın her anı kayıt altına alınacak ev sahibiyle ve ilgili birimlerle paylaşılacaktır.

Anında İlgili Birimlere Haber Verilmesi

Alarm sistemleri, evlerimizi hem kendi sistemleriyle korurken hem de çeşitli birimlerle de irtibat halindedir. Evde yaşanılan herhangi bir problemi anında ilgili birimlere bildirebilmekte ve en hızlı şekilde müdahale edilmesini sağlayabilmektedir. Örneğin hırsız alarmı sayesinde, evinizde olmadığınız bir durumda yaşayacağınız hırsızlık girişimini, anında size ve ilgili birimlere iletiyor ve böylelikle polis ekibinin zaman kaybetmeden olay yerine gelebilmesini sağlayabiliyor. Aynı şekilde evde olsanız da olmasınız da gerçekleşecek olan herhangi bir yangın durumunda, doğrudan itfaiye bilgilendiriliyor ve olay yerine yönlendiriliyor. Bu özellikleri sayesinde evleriniz tam anlamıyla koruma altına alınmış oluyor.

Bunların dışında panik butonları sayesinde ev içerisinde acil bir sağlık problemi yaşadığınızda, sizi acil yardım ekiplerine yönlendiriyor. Böylece evinizin yanı sıra sağlığınız da koruma altına alınmış oluyor.

İç Rahatlatıcı ve Güven Verici Olması

Büyük sıkıntılarla sıkça karşılaştığımız bugünlerde, içimizi rahatlatacak ve bize güven verecek herhangi bir şeyin önemi oldukça büyük. Bu sistemler yardımıyla en azından evlerimizin güvenliği açısından, içimiz çok daha rahat olacak. Evden çıkarken gözünüzün arkada kalmaması hususunda güvenlik sistemleri büyük faydalar sağlıyor. Örneğin evden çıktınız ve çocuğunuz evde tek ya da bakıcısıyla birlikte kalıyor. Kamera sistemleri sayesinde istediğiniz zaman telefonunuzdan evinizi kontrol edebilmeniz mümkün. Aynı şekilde dışardasınız ve kapınız çalınıyor, akıllı zil teknolojisi sayesinde bu bilgi anlık olarak telefonunuza bildirim olarak geliyor ve dilerseniz kapıyı kimin çaldığını da Akıllı Zil`deki kameralar sayesinde kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz. Böylelikle siz evde olmasanız dahi eviniz güvende oluyor.

Gaz Kaçağı, Su Baskını ve Dumana Karşı Önlem

Doğal afetler ve elimizde olmayan problemler, evlerimizin karşılaşabileceği en büyük ve en tehlikeli olaylardır. Güvenlik sistemleri sayesinde bu problemleri fark etmek ve üstesinden gelmek de oldukça kolay bir hale geliyor. Bu sistemlerin birer parçası olan çeşitli sensörler yardımıyla evde gerçekleşen olağanüstü bir durumdan anında haberdar olabiliyorsunuz. Aynı şekilde ilgili birimlere de doğrudan haber verilebiliyor ve olay çözüme kavuşturulabiliyor. Örneğin evinizde gerçekleşen bir gaz kaçağını fark etmeniz oldukça güç. Ancak gaz kaçağı sensörü sayesinde bu olay anında fark ediliyor ve size haber veriliyor. Böylelikle büyük tehlikelere sebep olabilecek bir sorundan kolayca kurtulabiliyorsunuz. Aynı şekilde su baskınına karşı takılacak sensörler sayesinde su seviyesinde yükselme olduğu anda sistem sizi anında bilgilendiriyor ve doğrudan müdahale edilmesini sağlıyor. Duman dedektörünün yardımıyla ev içerisindeki ısının çok artması ya da aşırı duman oluşması durumunda doğrudan ev sahibi uyarılıyor ve itfaiyeye haber veriliyor. Böylece evde yaşanabilecek herhangi bir afet durumundan çok daha kolay şekilde haberdar olabiliyor ve sağlıklı bir şekilde olay yerinden uzaklaşabiliyorsunuz. Evinizin yanı sıra can sağlığınız da güvence altına alınmış oluyor.

Haber Alma Merkezi

Haber alma merkezleri güvenlik sistemlerinin en önemli unsurlarıdır. Bu merkezler sayesinde siz evde olmasanız dahi merkez evinizle ilgili önemli detayları depolamakta. Böylelikle çıkacak herhangi bir sorunda doğrudan sizinle iletişime geçmektedir. Size ulaşamadığı durumlarda da sisteme kayıt ettiğiniz akrabalarınızı ya da yakınlarınızın arayarak o kişilerle irtibata geçmektedir. Böylece siz evinizin yakınlarında olmasanız ya da size ulaşamasalar dahi olayı tespit edip anında müdahale edebilmektedirler.

Evinize entegre ettireceğiniz güvenlik sisteminin haber alma merkezinin olup olmadığına çok dikkat etmelisiniz. Pronet Güvenlik Sistemlerinin sağlamış olduğu “Pronet Alarm Haber Alma Merkezi” bu sistemin öncülerindedir.

Durum Anına Dair Bilgi Kaydebilme İmkanı

Alarm sistemlerinin faydalarından biri de kullanıcılara durum anlarına dair önemli bilgileri kaydebilme imkanı tanımasıdır. Bu sayede eve kimin kaçta girip kaçta çıktığını, hangi kapıdan girip hangi kapıdan çıktığını, ev içerisindeki hangi camların açık olduğu gibi bilgiler kolaylıkla kaydedilebilmektedir. Kameraların da bu sisteme entegre edilmesi ile birlikte deliller çok daha net ve belirgin bir şekilde kaydedilmektedir.  Böylece eviniz ile ilgili tüm bilgilere istediğiniz zaman çok rahat şekilde ulaşabilir ve kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda evde istenmeyen bir durum gerçekleştiğinde bu bilgileri yetkililerle daha kolay şekilde paylaşarak olayın çözülmesine yardım edebilirsiniz.

Sabotaj Koruması

Güvenlik sisteminin sağladığı çeşitli imkanlardan biri de sabotaja karşı korumalı olmasıdır.. Hırsızlar ya da kötü niyetli kimseler sisteminizi sabote ederek evinize izinsiz giriş yapmaya çalışabilmektedir. Ancak sabotaj koruması sayesinde güvenlik sistemleri parçalansa dahi kayıt almaya ve koruma gerçekleştirmeye devam etmektedir. Böylelikle her daim evinizin güvende olduğundan emin olabilirsiniz. Pronet Güvenlik Sistemlerinin sunduğu “Smash & Crash” özelliği bu teknolojinin en iyi örneklerindendir.

Aynı zamanda eskiden herhangi bir elektrik kesintisi durumunda sistemler devre dışı kalabilmekteydi. Ancak günümüz teknolojisinde elektrik kesintisi söz konusu olsa dahi 24 saat boyunca kayıt almaya devam etmekte ve 48 saate kadar koruma sağlayabilmektedir. Böylelikle güvenlik sistemleri her koşulda gözünüzün arkada kalmamasını sağlamaktadır.

Teknolojinin hayatımızı kolaylaştıran ürünlerinden biri olan güvenlik sistemleri sayesinde, hayatlarımız artık çok daha güvenli. Bu büyük fayda sağlayan sistemlere sahip olmadan önce detaylıca araştırma yapmanız ve en uygun olan sistemi seçmeniz de oldukça önemlidir. Kendi evinize ve yaşantınıza uygun olan sistemi seçmenin çeşitli faydaları olacaktır. Örneğin evcil hayvanınızın sistemi devreye sokmasından çekiniyorsanız, bu amaca hizmet etmek için yapılmış sistemleri tercih etmelisiniz. Pronet Güvenlik Sistemleri “Kendi Sistemini Tasarla” fırsatıyla istediğiniz entegrelere sahip olmanızı sağlamaktadır. Unutmayın sağlık ve güvenlik her şeyden önce gelir.

Ücretsiz Teklif Al

Ücretsiz Teklif Al

Evinize, işyerinize ve günlük yaşamınıza uygun güvenlik sisteminizi belirlememiz için lütfen formu doldurun, sizi en kısa sürede arayalım.

Tüm bilgileriniz Pronet tarafından gizli tutulacaktır.
captcha

HEMEN TEKLİF ALIN HEMEN ARAYIN 444 1 911 HEMEN ARAYIN 444 1 911