Hemen Arayın

Alarm haber alma merkezlerine bağlı güvenlik sistemleri hayat kurtarıyor

Pronet’in Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ediz Habip, değişen yaşam koşulları ile birlikte, günümüzde güvenliğin bir lüks olmaktan çıkıp ihtiyaca dönüştüğünü vurguluyor:

“Elektronik güvenlik çözümleri sunan şirketler, milyonlarca kullanıcının ev ve işyerlerinin her an güvende olması için kesintisiz çalışıyor. Hırsızlık tehlikesine karşı önlem almakla kalmayıp acil sağlık, yangın, gaz kaçağı veya su baskını gibi her türlü tehlikeye karşı kullanıcılarını koruma altına alıyorlar.”

Operasyonun kalbinde alarm haber alma merkezleri var Alarm sistemlerinin verdiği bu kritik hizmetin işlemesine olanak tanıyan, operasyonun kalbinde bulunan yapı ise, alarm haber alma merkezleri.  

Alarm haber alma merkezleri, olay anında oluşan alarmları karşılayan ‘alarm izleme merkezleridir’. Olay anında merkeze ulaşan sinyalin görevli kişiler tarafından takibi yapılır. Tehlikenin teyit edilmesi halinde ise acil müdahale desteği verilir. İhtiyaca göre kolluk kuvvetleri, itfaiye veya acil sağlık yardımının ulaştırılması sağlanır.   

Alarm haber alma merkezi hizmeti verirken yaşanan zorluklar Ediz Habip’in verdiği bilgilere göre, kullanıcı hatası kaynaklı asılsız alarmların varlığı, kapasite yönetimi için sorun oluşturuyor: “Bu durumun önüne geçebilmek için, sektörde hizmet veren şirketler kendi alarm panellerinin basitleştirilmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirebilir ve kullanıcılarına eğitim verebilir. Internet ortamında eğitim videoları yayınlamak bile faydalı olacaktır. Ayrıca, tehlike anında kullanıcılara en kısa sürede ulaşmak çok kritik olduğundan, acil durumlarda arama ağacında kayıtlı bulunan kişi sayısının artırılması da süre kaybını düşürecektir.”
 
Anlık sinyal takibi hayat kurtarıyor Alarm haber alma merkezlerinin verdiği servisin sadece bireyler için hayat kurtarıcı olmakla kalmadığının altını çizen Habip, bu merkezlerin perakende mağazalarından, bankaların şube ve ATM‘lerine kadar büyük kurumların da operasyon yönetimine katkı sağladığını belirtiyor.
 
Güvenlik hizmetini kimden alacağınızı seçerken Ediz Habip, Yaşadığınız herhangi bir acil durumda hizmet aldığınız güvenlik firmasının sürekli yanınızda olmasını ve sizin için süreci takip etmesini beklemelisiniz. Hatta acil bir durum anında aklınıza gelmeyecek pek çok konuda sizi yönlendirmelidir. Teknolojik altyapısı güçlü ve yenilikleri sürekli takip eden, uzaktan müdahale desteğini de barındıran, teknik servis ağı gelişmiş ve hızlı çözümler sunan firmaları tercih etmelisiniz. Sektörde pazar payı yüksek, ana işi güvenlik olan, uzman kadroları bünyesinde barındıran firmalarla çalışmak yine tercih sebebi olmalı.” diyor.

İstihdama katkı Habip’in verdiği bilgilere göre, alarm haber alma merkezleri ayrıca istihdama da katkıda bulunuyor. Güvenlik kimlik kartının gerekliliği, güvenlik sektöründe hizmet veren kişilerin tümü için spesifik bir uzmanlık ve alternatif iş imkanları sağlıyor.
Ücretsiz Teklif Al

Ücretsiz Teklif Al

Evinize, işyerinize ve günlük yaşamınıza uygun güvenlik sisteminizi belirlememiz için lütfen formu doldurun, sizi en kısa sürede arayalım.

Tüm bilgileriniz Pronet tarafından gizli tutulacaktır.
captcha

HEMEN TEKLİF ALIN HEMEN ARAYIN 444 1 911 HEMEN ARAYIN 444 1 911