Pronet Hakkında

Pronet, ev ve işyerleri için güvenlik çözümleri sunan Türkiye’nin lider elektronik güvenlik firmasıdır. 1995 yılında kurulan Pronet, tüm Türkiye’ye yayılan hizmet ağı ile 200 bine yakın abone ve 1 milyonun üzerinde kullanıcıya geniş kapsamlı ve yenilikçi hizmet sunmaktadır.

Şirket Profili

Kurulduğu günden bu yana tek işi güvenlik olan Pronet; kullanıcı dostu ve geniş seçim olanakları sağlayan alarm ve görüntüleme sistemleri ile hem bireysel hem kurumsal müşterilerin tercihidir. Türkiye’nin her yerine güvenlik çözümleri sunan şirket, bankalar ve bankalara bağlı şube ve ATM’lerden Türkiye’nin önde gelen perakende mağaza zincirlerine kadar seçkin bir müşteri portföyüne sahiptir.

Pronet, en yeni ürünü, Türkiye’nin ilk akıllı güvenlik sistemi Pronet Plus ile, interaktif güvenlik ve görüntüleme sistemleri alanına adım atmış ve konumunu daha da güçlendirmiştir. Pronet Plus, mobil uygulaması sayesinde, ev veya işyeriyle bağlantı kurarak istenilen yer ve zamanda güvenlik kontrolü sağlamaktadır. Şirket, ayrıca paket tercihine göre karbonmonoksit, LPG ve doğalgaz kaçaklarını önleyen, yangın anında Pronet Alarm Merkezi’ni uyaran, ev ya da işyerine anında ambulans yönlendirmesi yapan sistemlerle de kullanıcıların hayatlarını korumaktadır.

Güvenlik hizmetinin bir parçası olan ve deneyimli, aynı zamanda profesyonel bir kadrodan oluşan Pronet Alarm ve Çağrı Merkezi, tüm aramaları anında yanıtlayarak kapsamlı bir çağrı merkezi gibi hizmet vermektedir. Hızlı büyümesini sürdüren şirket; 2012 yılında dünyanın en büyük yatırım şirketlerinden biri olan Cinven'le yatırım ortaklığı gerçekleştirerek gücüne güç katmıştır. Türkiye’de yüzde 100 müşteri memnuniyeti ilkesiyle hizmet veren Pronet, her gün 24 saat; teknolojik altyapısı, güvenlik sektöründeki benzersiz deneyimi ve 2 bin eğitimli profesyonel kadrosuyla Türkiye genelinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Yönetim Ekibi

 • ALP SAUL

  Yönetim Kurulu Başkanı
  CEO

 • EDİZ HABİP

  Pazarlama ve İş Geliştirme
  Genel Müdür Yardımcısı

 • ENGIN KURTAY

  Satış Sonrası Hizmetler
  Genel Müdür Yardımcısı

 • FIKRET CÖMERT

  Finans
  Genel Müdür Yardımcısı

 • OLGUN KÜKRER

  Müşteri Deneyiminden Sorumlu
  Genel Müdür Yardımcısı

 • ÖZGÜR ÇETİN

  Bilgi Teknolojileri ve Tedarik Zinciri
  Genel Müdür Yardımcısı

 • İPEK ÖTÜGEN

  İnsan Kaynakları & Organizasyonel Gelişim
  Genel Müdür Yardımcısı

Tarihçe

Kurulduğu 1995 yılından bu yana Pronet’in tarihçesinde bir çok birçok başarıya imza attı.

1995

Geleceği gördük, Pronet Alarm ve Çağrı Merkezi'ni kurduk.

1998

Akmerkez’in güvenlik projesi üstlendiğimiz ilk proje oldu.

1999

AGİT Zirvesi ile ilk kamu projemizi tamamladık.

2000

T.C. Merkez Bankası'nı korumaya başladık.

2001

Pronet artık Topkapı Sarayı'nda

2002

Abonelik bedeli uygulaması ile Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdik.

2003

Telekomünikasyon sektöründeki ilk projemizi Avea ile gerçekleştirdik.

2005

Abone sayımız 10.000'e ulaştı, büyümeye devam ettik Maslak'a taşındık.

2006

Turkcell en başarılı teknoloji uygulaması ödülünü aldık.

Gazete ilanımız ile 19. Kristal Elma ödüllerinde yapı ve yapı malzemeleri dalında Kristal Elma ödülünü kazandık.

Üyeleri arasında Dünya Bankası'nın da bulunduğu uluslararası bir bağımsız girişim sermayesi olan Turkven, Pronet'e %50'e oranında finansal ortak oldu.

2007

Ernst&Young Yılın Girişimcisi Yarışmasının Türkiye finalistleri arasında yer aldık, aynı yıl 20.000 aboneye ulaştık.

Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri'nde Basında En İyi Konut ve Emlak Reklamı ödülünü kazandık.

2008

İzmir ve Antalya'da bölge ofislerimiz açıldı. İstanbul Call Center Awards'ta En İyi Çağrı Merkezi Ödülü'nü kazandık.

2009

Çözüm Ortaklığı Programını başlattık, 50.000 aboneye ulaştık ve yeni hizmetimiz Kameram Sistemi ilk abonesi ile tanıştı.

2010

Yeni evimiz Flatofis'e taşındık.

2011

100.000'inci abonemize ulaştık, Bursa'da yeni bölge ofisimizi açtık.

2012

Adana, Mersin ve Kocaeli'nde açılan yeni bölge ofislerimiz ile büyümeye devam ettik, Londra Merkezli bağımsız girişim sermaye şirketi Cinven ile beraber yolumuza devam etme kararı aldık.

24. Kristal Elma Ödüller'inde Dijital Dalı altında bulunan Mobil Uygulamalar kategorisinde 'Panik Butonu iPhone Uygulamamız' ile Kristal Elma'nın sahibi olduk.

2013

150.000'inci Abonemize Merhaba Dedik.

2014

Kristal Elma ödüllerinde ‘Musibet-Biletini Kestik’ isimli viral reklam kampanyamız ‘En İyi Entegre Kampanya’ ve ‘En Yaratıcı Dijital Kampanya’ dallarında ‘Kristal Elma’ olmak üzere toplam 4 ödül kazandık.

2015

Kariyer.net sponsorluğunda düzenlenen 13. İnsana Saygı Ödülleri’nde ‘İnsana Saygı Ödülü’nün sahibi olduk.

Mixx Awards’da Viral dalında Gümüş Mixx ödülü aldı.

180 000’inci abonemize merhaba dedik.

10. IMI Ödülleri En İyi Müşteri Deneyimi Ödülü’nü aldık.

2016

15. İnsana Saygı Ödülleri'nde, iş başvurularını en hızlı ve en yüksek oranda yanıtlayan şirketlerden biri olarak bir kez daha “İnsana Saygı Ödülü”ne layık görüldük.

Çağrı merkezi sektörünün dünya çapındaki en prestijli ödüllerinden Contact Center World Awards’un EMEA Bölgesi’nde (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) “En İyi Müşteri Deneyimi” kategorisinde birinci olduk.

Referanslar

Pronet gelişmiş teknolojik altyapısı ve hizmet kalitesi ile kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin en
önemli firmalarını güvenlik hizmetlerini yürütüyor.

Basın Odası

 • Müşteri odaklı hizmeti Pronet'e altın Stevie getirdi

  Türkiye’nin güvenlik alanındaki lider ismi Pronet, fark yaratan müşteri deneyimi çalışmalarıyla almaya hak kazandığı Stevie Awards ödüllerine, 21 Ekim’de Roma’da gerçekleştirilen törenle kavuştu. Pronet adına ödülü alan Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ediz Habip, alarm sonrasında abonelerine ortalama 10 saniye içinde ulaşarak, 40 saniyelik dünya standardının çok üstünde bir performans gösterdiklerini vurguladı. Habip, “Müşterilerimize benzersiz bir deneyim yaşatma çabamız son olarak, alanının en prestijli ödülüyle de tasdik edilmiş oldu” dedi.

  Devamını Okuyun
 • Yangına karşı erken müdahale Pronet’in ‘5 Korumalı Güvenlik Hizmeti’ ile mümkün

  Güvenlik sektörünün lider oyuncusu Pronet, ev ve işyerlerini yangına karşı uyarıyor. İBB İtfaiye Daire Başkanlığı’nın açıkladığı verilere göre bu yılın ilk 6 aylık döneminde İstanbul’da 15.933 yangın gerçekleşti, yangınlar en çok sigara ve elektrik kontağından çıktı. Pronet, sunduğu ‘5 Korumalı Güvenlik Hizmeti’nden yararlanılması sayesinde erken müdahale imkanının yükseldiğini ve bunun da can ve mal güvenliği açısından büyük önem taşıdığını belirtiyor. Yangın, hırsızlık, gaz kaçağı, su baskını, acil sağlık ve panik gibi durumlarda koruma sağlayan Pronet’in ‘5 Korumalı Güvenlik Hizmeti’nden yararlanan kullanıcılar herhangi bir olumsuz durumda ortalama 10 saniye gibi kısa bir süre içinde aranıyor ve ardından itfaiye, ambulans gibi gerekli yönlendirmeler yapılarak olaya hızla müdahale edilmesi sağlanıyor.

  Devamını Okuyun
 • Pronet’ten tasarruf sağlayan çözüm: Akıllı Termostat

  Pronet, Türkiye’nin ilk akıllı güvenlik sistemi Pronet Plus ile sunduğu çözümlere Akıllı Termostat’ı da ekledi. Akıllı Termostat ile kullanıcılar, ev ya da işyerlerindeki kombilerini uzaktan açıp kapatabiliyor, ısı seviyesini ayarlayabiliyor ve bu sayede ısınma giderlerinde yüzde 40’lara varan tasarruf sağlayabiliyor.

  Devamını Okuyun
 • Pronet’ten güvenliğiniz için akıllı çözüm : Pronet Plus ile güvenlik parmaklarınızın ucunda

  Pronet, Türkiye’nin ilk akıllı güvenlik sistemi Pronet Plus ile nerede olursanız olun evinizi cep telefonunuz aracılığıyla kontrol etmenize imkan tanıyor. Bu uygulamayla kullanıcılar, alarm sistemlerini uzaktan açıp kapatabiliyor, cep telefonlarına gelen anlık bildirimlerle evlerinde neler olup bittiğini takip edebiliyor.

  Devamını Okuyun
 • Stevie Awards’tan Pronet’e büyük ödül!

  Pronet’in müşteri odaklı hizmetinin kalitesi bir kez daha onaylandı!Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen, dünyanın en saygın iş ödülleri organizasyonlarından Stevie Awards 2016’da Pronet, müşterilerine yaşattığı, fark yaratan deneyimle Yılın Müşteri Hizmetleri Ekibi kategorisinde altın ödüle layık görüldü. Pronet, aday olduğu diğer kategorilerde de 3 altın, 3 bronz ödül daha kazandı.

  Devamını Okuyun
 • PRONET LOGO
  pronet logo pronet logo pronet logo
 • PRONET LOGO KULLANIMI
  pronet logo
 • PRONET SİREN
  pronet logo